Back to Top
Ugrás a tartalomra

User

Dr. Ágoston Klára Zsuzsa

Barót - Baraolt

Dr. Ágoston Klára Zsuzsa vagyok, gyermekgyógyász főorvos, PhD. Máramarosszigeten születtem, 1990-ben végeztem a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem gyermekgyógyászat szakán. 25 éve élek Erdővidéken (Kovászna megyében), a Baróti Városi Kórház Gyermek- és Újszülöttosztályán dolgozom, gyermekgyógyász főorvosként. A gyermekorvos feladata, hogy türelemmel és alázattal végezze a munkáját, elégtétele a gyermekek őszinte bizalma és gyógyulása.


Sunt medic primar pediatru, doctor în științe medicale. M-am născut la Sighetu Marmației, am terminat Facultatea de Pediatrie la Universitatea de Medicină și Farmacie Târgu Mureș în anul 1990. De 25 de ani m-am stabilit în județul Covasna și lucrez ca medic primar pediatru la Secția Pediatrie și Neonatologie a Spitalului Orășenesc Baraolt. Datoria medicului pediatru este să-și exercite profesia cu devotament și va fi recompensat cu încrederea sinceră a copiilor și vindecarea lor.

Dr. Ágoston Klára Zsuzsa

Barót
HÍREK, ESEMÉNYEK, BEJEGYZÉSEK
csak szakembereknek nem csak szakembereknek szülőknek minden hír

A kanyarón innen és túl - tapasztalatok a 2023-2024-es kanyarójárvány idején


Közlemény 2024.06.22 - Dr. Ágoston Klára Zsuzsa

    2023. december 5-én Romániában kanyarójárványt jelentett be az Országos Közegészségügyi Intézet, mivel  29 megyében több mint 2000 kanyarós esetet regisztráltak. 2024. június 9-ig folyamatosan emelkedett az esetszám, összesen 18146 kimutatott kanyarós beteg volt Romániában. Megyék szerint, Brassó 2074, Maros 1216, Kovászna 458, Hargita 272 esettel szerepelnek az országos, nyilvános statisztikában. Eddig 18 halálos esetet tartanak számon (mind oltatlan betegek voltak).

Tovább olvas ...

2021, a betegség és a gyógyulás éve


Ismertető 2022.03.31 - Dr. Ágoston Klára Zsuzsa

     A koronavírus-járványról nagyon szeretnék már múlt időben beszélni, de még nem feledkezhetünk el róla. A járvány, tesztelés, izoláció, karantén, védekezés fogalmak az életünk részévé váltak az elmúlt 2 év alatt. Az utóbbi évben azonban már nem álltunk fegyvertelenül a fertőzés előtt, januárban elkezdődött az egészségügyi dolgozók, majd a lakosság oltása, amely nagyban hozzájárult a betegség súlyos szövődményeinek elkerüléséhez.

Tovább olvas ...

A májkímélő étrend


Közlemény 2021.11.04 - Dr. Ágoston Klára Zsuzsa

A gyermekkori májkárosodásokat vírusfertőzések (A, B, C, D, E típusú hepatitis vírus és más vírusok), alkohol, gyógyszerek, mérgezések okozhatják. A fertőző májgyulladást az A típusú Hepatitis vírus okozza, ez a leggyakoribb májbetegség gyermekkorban.

A májgyulladások fontos tünetei az étvágytalanság, ételundor, hasfájás, émelygés, hányinger, hányás. A májsejtek károsodása miatt magas transzamináz értékek mutathatók ki vérvizsgálattal (AST = GOT, ALT = GPT, GGT). A bilirubin nevű festékanyag felszaporodása miatt a bőr és nyálkahártyák sárgára színeződnek (icterus = sárgaság). A betegek vizelete sötét, vöröses színű lesz (a vizeletben ürülő bilirubin és urobilinogén miatt), székletük pedig világossá, agyagszerűvé válik.

Tovább olvas ...

Útmutató a hozzátápláláshoz


Közlemény 2021.09.28 - Dr. Ágoston Klára Zsuzsa

Az egészséges csecsemő intenzív növekedési és fejlődési igényeit 6 hónapos korig a kizárólagos szoptatás (anyatej) kielégíti. Az anyatej a csecsemő legmegfelelőbb tápláléka. Ha a szoptatás nem lehetséges, akkor csecsemő-tápszerrel, mesterséges táplálásra van szükség.

Féléves kor után már az anyatej önmagában nem fedezi a csecsemő tápanyag- és vitaminszükségletét, de még kb. 1 éves korig a fő tápláléka marad.  Javasoljuk a szoptatás folytatását 2 éves korig, sőt azon túl is, ha az anya és a gyermek úgy kívánja.

AMIT JÓ TUDNI A SZÜLŐNEK

(4-) 6 hónapos korban kezdjük meg a csecsemő hozzátáplálását. A hozzátáplálás időszerűségét a csecsemő értelmi- és mozgásfejlettsége jelzi (érdeklik az ételek, lenyeli a pépeket, fél-ülőhelyzetben etethető). Ha a csecsemő beteg, elhalasztjuk az új ételek adását.

Tovább olvas ...

Miért jelentkeztem védőoltásra?


Közlemény 2021.01.14 - Dr. Ágoston Klára Zsuzsa

Orvosként dolgozva a járvány alatt volt alkalmam találkozni COVID19-ben szenvedő betegekkel. Láttam, hogy mennyire alattomos a fertőzés terjedése és a szervezetünk védekezése mennyire kiszámíthatatlan.

Láttam a mellkas-röntgen felvételeken, hogy a középsúlyos betegek tüdejében is mekkora pusztítást végez a fertőzés. A felépülés lassú és nem tökéletes. Sok idős ismerősöm a járvány áldozata lett.

Megtapasztaltuk, hogy a nyájimmunitás természetes elérése nagyon lassú folyamat, évekbe telik. Az oltás segítségével ez elérhető lenne, ha elég rövid idő alatt, megfelelő számú egyén válna védetté.

Tovább olvas ...